Switch to English switch to english
Skontaktuj się +48 660 043 353 biuro@wiseweb.pl
lub skontaktuj się poprzez formularz na stronie

V lang (język V) - prosty, szybki język programowania

V Language to nowo-powstały język programowania V, który zaczyna podbijać rynek. Język ten jest jednym z najszybciej rozwijających się i zdobywających uznanie języków programowania w portalu Github (top trending miesiąca).

Wiseweb IT Solutions nie może przejść obok takiego języka obojętnie i postanawia wprowadzić go do swojej oferty. Od dziś klienci naszego Software House, realizując projekt, mogą spodziewać się przeniesienia części kodu na język V.

Nasze stanowisko wyjaśnimy poniżej i postaramy się - dla ciekawskich - zaprezentować prosty model danych, napisany za pomocą języka V.
Wydajność
Język ten jest tak samo szybki jak język C. Nie potrzeba wiele pamięci, aby uruchomić prosty skrypt. Nie wymaga niczego więcej niż kompilatora C. Jest wiele szybszy od popularnych na rynku - szybkich - języków programowania, takich jak Go Lang, czy Rust.
Tłumaczenie kodu do C
Język V pozwala na tłumaczenie kodu wprost na język C.
Zarówno dla aplikacji webowych, jak i desktopowych
V posiada wiele bibliotek graficznych, które można wykorzystać. Na tym nie koniec - możemy również uruchomić aplikację webową poprzez wbudowany oraz prosty HTTP Framework.
Kompilacja w zależności od systemu operacyjnego
V pozwala na kompilację programu na komputery Windows, ale również Linux. Wystarczy polecenie v -os windows . lub v -os linux ..
Proste zarządzanie bibliotekami oraz zależnościami
Jeżeli chcemy sqlite, wystarczy wpisać: v install sqlite. Setki bibliotek pozwala na stworzenie zaawansowanych, wydajnych aplikacji.
Wbudowany web framework
Jak już wcześniej wspominaliśmy, a warto jeszcze raz podkreślić, język programowania V ma swój własny framework HTTP. Wystarczy:


Aby utworzyć endpoint /post/:id i wyświetlić na nim jakiś widok. V język wykorzystywać również chcemy w aplikacjach webowych, które bazują na zewnętrznym API.
Dedykowane oprogramowanie - Wiseweb - Mateusz
Mateusz Nowak, Software Architect & CEO

Programista PHP oraz Java z ponad 8 letnim doświadczeniem

W swojej karierze realizował projekty dla firm w Polsce oraz za granicą. Współpracował w zakresie tworzenia systemów e-commerce dla niemieckiej firmy organizyjącej targi ogólnoświatowe, czy pracował jako solution architect tworząc aplikacje rządowe dla klienta z Wielkiej Brytanii.

Główne tematy zainteresowań to architektura aplikacji, szukanie integracji systemów 3rd party oraz budowanie niestandardowych interfejsów API.

Dziękujemy, że nas odwiedźiłeś/aś i poświęciłeś trochę swojego czasu na nasz blog ;-)
W razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z nami