Switch to English switch to english
Skontaktuj się +48 660 043 353 biuro@wiseweb.pl
lub skontaktuj się poprzez formularz na stronie

Responsywne strony internetowe

Twoja firma musi się wyróżniać - bierz przykłąd z gigantów, takich jak Facebook czy Google - działaj zgodnie z najnowszymi trendami panującymi na rynku.

Czasy w których przeglądanie stron internetowych odbywało się tylko na komputerach stacjonarnych i laptopach minęły bezpowrotnie.

Ilość urządzeń mobilnych takich jak tablet czy smartfon zwiększa się z roku na rok. W parze z ilością urządzeń idzie również zwiększanie się mobilnych użytkowników internetu.
Responsive Web Design to technologia gdzie strona internetowa sama dopasowuje się automatycznie do wielkości ekranu, na którym jest wyświetlana. Jeżeli chcemy aby nasz biznes przyciągał klientów i zwiększał dochody przez najbliższe lata, należy przemyśleć takie rozwiązanie.

Responsywna strona internetowa

Według badań w samej Polsce w 2015 roku było prawie 16 milionów aktywnych internautów mobilnych. Jak możemy zauważyć coraz popularniejszym zjawiskiem jest jest multiscreening, czyli odwiedzanie tej samej witryny na różnych urządzeniach.

Przejawia się to chociażby odwiedzeniem sklepu internetowego jadąc komunikacją miejską a następnie dokonując samego zakupy już wieczorem w domu. Przeglądając statystyki naszych klientów sami widzimy, że coraz więcej osób odwiedzających ich strony pochodzi z komórek i tabletów.

Przeglądanie zwykłej strony internetowej internetowej na telefonie komórkowym jest trudne i uciążliwe. Responsywna a zatem elastyczna strona dopasowuje się do ekranu nie przyjmując miniaturowych rozmiarów. Pozwala to na przyjemne i bezproblemowe korzystanie z witryny a nawet złożenie samego zamówienia.

Google popiera responsywność co przekłada się na osiągane pozycje. Strony i sklepy internetowe w tej technologi będą wyświetlać się na wyższych pozycjach wyszukiwarki Google niż te niedostosowane do urządzeń mobilnych.
Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną oprogramowania, napisz do nas:

+48 660 043 353
Proces tworzenia strony internetowej, która jest responsywna
Responsywna strona - proces tworzenia aplikacji

Wiseweb dokonuje darmowej wyceny oprogramowania. Napisz do nas i opisz swój projekt.
Dlaczego posiadanie responsywnej strony jest tak ważne?
1. Szybsze i łatwiejsze pozyskanie nowych klientów
Wykorzystujesz fakt, iż nie każda firma posiada responsywną stronę internetową. Google docenia takie strony, stawiając Cię wyżej w wynikach wyszukiwania.
Dla klienta stajesz się bardziej nowoczesny i profesjonalny, co z pewnością da Ci przewagę na rynku.

2. Liczba odwiedzin Twojej strony jest większa a to przekłada się również na konwersję.
Algorytmy Google-a z pewnością docenią Twoją stronę. Zostaniesz zaklasyfikowany wyżej, niż konkurencja, dzięki czemu klienci chętniej przyjdą do Ciebie, bo będziesz sprawiał wrażenie największej firmy dostarczającej dany produkt lub usługę.

3. Szybszy kontakt z firmą lub po prostu kliknięcie w numer telefonu i wykonanie połączenia nawet stojąc w korku
W dzisiejszych czasach, łatwość kontaktu to podstawa. Klienci nie lubią pisać długich maili, kontaktować się poprzez formularze kontaktowe (dodatkowo przepisując captcha).

4. Komfort korzystania ze strony co przekłada się na pozytywne wrażenia.
Klienci docenią fakt, iż mogą przejrzeć komfortowo ofertę Twojej firmy wykorzystując do tego swój smartfon lub tablet.

5. Zmiany na stronie są tańsze ponieważ wykonywane są tylko raz na wersji RWD, a w przypadku 2 wersji mobilnej i zwykłej wszystkie zmiany należy wprowadzać podwójnie.
Utrzymanie aplikacji w wersji RWD jest o wiele tańsze. Nie trzeba zmieniać kodu w kilku aplikacjach, wystarczy w jednej. Dodatkowo, mając system zarządzania treścią, prawdopodobnie całą treść strony będziesz mógł zmienić sam.

6. Umacniasz rozpoznawalność marki.
To bardzo istotna kwestia. Twoja marka zostaje uznana przez innych za profesjonalną. Klienci są w stanie zapłacić więcej za lepszą jakość usług.
Dedykowane oprogramowanie - Wiseweb - Mateusz
Mateusz Nowak, Software Architect & CEO

Programista PHP oraz Java z ponad 8 letnim doświadczeniem

W swojej karierze realizował projekty dla firm w Polsce oraz za granicą. Współpracował w zakresie tworzenia systemów e-commerce dla niemieckiej firmy organizyjącej targi ogólnoświatowe, czy pracował jako solution architect tworząc aplikacje rządowe dla klienta z Wielkiej Brytanii.

Główne tematy zainteresowań to architektura aplikacji, szukanie integracji systemów 3rd party oraz budowanie niestandardowych interfejsów API.

Dziękujemy, że nas odwiedźiłeś/aś i poświęciłeś trochę swojego czasu na nasz blog ;-)
W razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z nami