Switch to English switch to english
Skontaktuj się +48 660 043 353 biuro@wiseweb.pl
lub skontaktuj się poprzez formularz na stronie

Marketing Internetowy

Oferta skierowana dla przedsiębiorców, którzy chcą zwięrzyć sprzedaż ich usług oraz produktów poprzez reklamę w internecie wykorzystując wyszukiwarki internetowe (Google, Bing) oraz Social Media (Facebook, Twitter, Instagram).

W dzisiejszych czasach, każdy kto poważnie myśli o biznesie musi pamiętać o obecności jego firmy w Internecie. Jest to niezwykle ważne ponieważ obecnie każdy szuka produktów i usług właśnie w sieci. Można stwierdzić, że odpowiednia prezentacja firmy w Internecie to być albo nie być w dzisiejszym świecie biznesu.
Piękny hotel w środku lasu
Wyobraź sobie piękny, klimatyczny hotel położony w malowniczej miejscowości w Bieszczadach. Świeże powietrze, piękne widoki a do tego cisza i spokój dzięki lokalizacji w środku lasu. Brzmi cudownie? Z pewnością tak ale jego właściciel zapomniał o profesjonalnej stronie internetowej, której nie pozycjonuje w Google.

W dodatku nikt nie umieścił ogłoszeń o jego istnieniu w znanych portalach a co więcej nie ma o nim słowa w portalach tematycznych o Bieszczadach. Jak myślisz co się dzieje dalej? Hotel nawet najpiękniejszy z powodu braku klientów upadnie. Czym właściwie jest ten marketing internetowy?

Marketing internetowy w dzisiejszych czasach to obowiązek każdego kto poważnie myśli o swoim biznesie. Jest to proces a właściwie strategia działania, która ma przynieść długofalowe skutki. Celem działań marketingowych jest dotarcie do największej grupy potencjalnych klientów, które są zainteresowane danym produktem lub usługą. Marketing w swoich działaniach wykorzystuje wiele narzędzi, które pozwalają na zdobycie jak największej liczby klientów a co za tym idzie i zysków.
Marketing to wiele działań sprzedażowych oraz wizerunkowych takich jak:
- budowa marki,
- prezentacja produktu,
- komunikacja z rynkiem,
- komunikacja z klientem,
- projektowanie i wdrażanie odpowiednich strategii,
- analiza sprzedaży i wprowadzenie na bieżąco zmian w sposobie promocji.

Mówiąc o marketingu internetowym mamy na myśli ogół działań ukierunkowanych na promocję produktu lub całej marki w Internecie. Działania te mają za zadanie zwiększenie sprzedaży oraz widoczności firmy w Internecie.
Formy marketingu jakie wpływają na promocję w Internecie to:
- pozycjonowanie stron internetowych,
- kampanie Google Adwords,
- remarketing,
- kampanie mailingowe,
- content marketing,
- marketing wirusowy,
- marketing szeptany,
- media społecznościowe (Facebook, Google+, Instagram),
- blog
- publikacje w portalach.
Marketing internetowy – czy to naprawdę działa?
Marketing internetowy to najtańsza forma promocji z ogólnie dostępnych na rynku. Jest to kanał zdecydowanie tańszy i skuteczniejszy niż reklama w TV czy prasie. Odpowiednie zaplanowana i wdrożona strategia pozwala na osiągnięcie bardzo dużych korzyści zarówno sprzedażowych jak i wizerunkowych. W celu maksymalizacji efektów w stosunku do poniesionych nakładów warto skorzystać z profesjonalnej agencji reklamowej. Tylko taki wybór gwarantuje, że wydane pieniądze zwrócą się z nawiązką.
Marketing internetowy to maraton a nie wyścig
Decydując się na marketing internetowy warto pamiętać, że jest to maraton, który powinien potrwać od kilku miesięcy do nawet kilku lat. Działania, które dają szybkie ale krótkotrwałe efekty można źle wpłynąć na wizerunek firmy czy pozycję strony w Google. Jeżeli zdecydujemy się na wsparcie strony profesjonalistów to nie powinniśmy rezygnować z marketingu po kilku miesiącach. Pierwsze sukcesy oczywiście cieszą ale nie zwalniają z obowiązku dalszych działań. Należy cały czas przeprowadzać analizy, które pozwalają określić, jakie działania najlepiej sprawdziły się na konkretnej grupie odbiorców i dostosowywać je do obecnego stanu rzeczy.
Korzyści profesjonalnego marketingu internetowego:
– dotarcie do wielu klientów,
– najtańszy kanał marketingowy,
– ukierunkowanie na konkretną grupę odbiorców,
– interakcje z odbiorcami,
– budowanie wizerunku marki (brand bulding),
– zwiększenie zainteresowania produktem lub usługą.
Dedykowane oprogramowanie - Wiseweb - Mateusz
Mateusz Nowak, Software Architect & CEO

Programista PHP oraz Java z ponad 8 letnim doświadczeniem

W swojej karierze realizował projekty dla firm w Polsce oraz za granicą. Współpracował w zakresie tworzenia systemów e-commerce dla niemieckiej firmy organizyjącej targi ogólnoświatowe, czy pracował jako solution architect tworząc aplikacje rządowe dla klienta z Wielkiej Brytanii.

Główne tematy zainteresowań to architektura aplikacji, szukanie integracji systemów 3rd party oraz budowanie niestandardowych interfejsów API.

Dziękujemy, że nas odwiedźiłeś/aś i poświęciłeś trochę swojego czasu na nasz blog ;-)
W razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z nami