Switch to English switch to english
Skontaktuj się +48 660 043 353 biuro@wiseweb.pl
lub skontaktuj się poprzez formularz na stronie

System zarządzania produkcją MES

Jak poprawić wydajność produkcji?

Od czego zależy sukces przedsiębiorstwa? Przede wszystkim od umiejętnego zarządzania produkcją, którą się zajmuje. W obecnej erze automatyzacji i robotyzacji, większość czynności produkcyjnych wykonują urządzenia, których praca jest nadzorowana przez człowieka. Często to, co na pierwszy rzut oka wydaje się funkcjonować bezbłędnie, w rzeczywistości posiada pewne niedoskonałości, widoczne wyłącznie pod dużym powiększeniem. Mogą to być różnego rodzaju mikro przestoje, opóźnienia, zawieszenia lub inne usterki, które w skali kilku, kilkunastu lub kilkudziesięciu godzin, mogą obniżać efektywność produkcji o kilka lub nawet kilkanaście procent. Jak można takich przypadków uniknąć? Najlepszym rozwiązaniem jest system zarządzania produkcją MES.
Co to takiego system zarządzania produkcją MES?
Jest to nowoczesny system komputerowy, stworzony z myślą o wszystkich firmach branży produkcyjnej, chcących w jeszcze lepszy sposób zapanować nad wydajnością i efektywnością produkcji, poprawiając wybrane procesy. Aby dowiedzieć się tego, które elementy wymagają modernizacji, konieczne jest dokładne analizowanie całego procesu produkcji.

Za to zadanie odpowiada właśnie system zarządzania produkcją MES, zintegrowany z urządzeniami. Obsługa programu możliwa jest za pomocą komputerów i urządzeń przenośnych. Dla zapewnienia czytelności i funkcjonalności, program został wyposażony w łatwy w obsłudze interfejs graficzny, zapewniający szybki dostęp do wszystkich informacji o produkcji, w tym również dający możliwość generowania raportów.

Dane w programie są przedstawiane w czasie rzeczywistym, dzięki czemu na bieżąco można kontrolować produkcję, jak również porównywać aktualne wyniki z tymi, które zostały zapisane w archiwum.
Jakie korzyści daje system zarządzania produkcją MES?
Są to przede wszystkim korzyści finansowe, związane z ograniczeniem czasu przestojów do niezbędnego minimum. Praca systemu MES, pozwala z dużym wyprzedzeniem i precyzją zaplanować ewentualne przerwy konserwacyjne. System zarządzania produkcją MES daje nam również pełną informację o tym, jak produkcja przebiega.

Na tej podstawie można podejmować pełniejsze decyzje, na przykład o przyjmowaniu kolejnych zleceń z wyznaczonym terminem realizacji. Zarządzanie produkcją z jej wizualizacją, to również łatwiejsze zrozumienie zachodzących procesów. To z kolei ważna rzecz dla nowo zatrudnionych pracowników. System zarządzania produkcją MES pomaga im się wdrożyć w funkcjonowanie firmy, ułatwia zrozumienie jej działania, a także daje pełniejszy obraz tego, jak krok po kroku, odbywa się produkcja.

Wielotorowe działanie systemu MES sprawia, że niewykorzystane moce przerobowe mogą być rozdysponowane do innych celów – na przykład do zleceń oczekujących w kolejce. Korzyści z użytkowania systemu MES pojawiają się w bardzo szybkim czasie od jego wdrożenia, a zysk z inwestycji następuje szybciej, niż można by się spodziewać. Do jakich firm zalecane jest wdrożenie systemu? Do wszystkich z branży produkcji, bez względu na wielkość i zapotrzebowanie. Możliwość adaptacji systemu do każdego przedsiębiorstwa sprawia, że będzie on działać zgodnie z oczekiwaniami inwestorów.
Dedykowane oprogramowanie - Wiseweb - Mateusz
Mateusz Nowak, Software Architect & CEO

Programista PHP oraz Java z ponad 8 letnim doświadczeniem

W swojej karierze realizował projekty dla firm w Polsce oraz za granicą. Współpracował w zakresie tworzenia systemów e-commerce dla niemieckiej firmy organizyjącej targi ogólnoświatowe, czy pracował jako solution architect tworząc aplikacje rządowe dla klienta z Wielkiej Brytanii.

Główne tematy zainteresowań to architektura aplikacji, szukanie integracji systemów 3rd party oraz budowanie niestandardowych interfejsów API.

Dziękujemy, że nas odwiedźiłeś/aś i poświęciłeś trochę swojego czasu na nasz blog ;-)
W razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z nami