Switch to English switch to english
Skontaktuj się +48 660 043 353 biuro@wiseweb.pl
lub skontaktuj się poprzez formularz na stronie

Responsywne strony www – nowy standard

Responsywność – to słowo budzi coraz więcej emocji w internecie. Dlaczego? Ponieważ wyznacza zupełnie nowe standardy projektowania i tworzenia stron internetowych.

Jeszcze kilka lat temu, można było stworzyć w miarę funkcjonalną stronę www, wykorzystując popularne edytory WYSWIG. Dziś, takie strony nie mają żadnych szans na to, aby przynieść sukces. Dlaczego? Ponieważ nie zapewniają możliwości prawidłowego wyświetlania na urządzeniach przenośnych. Czy to takie ważne? Oczywiście że tak. Gdyby nie zwiększająca się liczba użytkowników tabletów i smartfonów, responsywne strony internetowe nie miałyby potrzeby zaistnienia na rynku. To właśnie oczekiwania użytkowników sprawiły, że podjęto starania o wdrożenie nowego standardu w projektowaniu stron www. Co trzeba o nich wiedzieć?
Czym odróżniają się responsywne strony internetowe, od klasycznych stron www, w dalszym ciągu spotykanych w internecie? Przede wszystkim tym, że strona taka posiada możliwość samoczynnego zmieniania swojego wyglądu, dopasowując się do tego, jaki rozmiar posiada ekran urządzenia. Na przykład, kiedy strona zostanie wyświetlona na smartfonie, w którym ekran jest zdecydowanie mniejszy niż w przypadku telefonów, strona zostanie zwężona, a jej zawartość przebudowana w taki sposób, aby móc się łatwo dopasować do wyglądu urządzenia. Z uwagi na to, że twoja strona jest bardziej zaawansowana technologicznie i prace nad nią mogą pochłaniać więcej czasu, to również cena za responsywne strony internetowe będzie odpowiednio wyższa, niż wtedy, kiedy chcesz zamówić stronę klasyczną, przeznaczoną wyłącznie na komputery.
Bez płacenia wysokich sum za responsywną stronę internetową...
Są oczywiście pewne sposoby na to, aby cieszyć się nowoczesną i ładnie wyglądającą stroną responsywną, bez płacenia za nią wysokich sum. Jak można to osiągnąć? Pierwsza metoda to sięgnięcie po sprawdzone i gotowe rozwiązania, takie jak szablony stron www, przygotowane przez profesjonalistów. Liczące się na rynku firmy, zajmujące się ich projektowaniem, dbają o to, by spełniały one standardy responsywności. Koszt zakupu ciekawego i dobrej jakości szablonu, na przykład do platformy Word Press może wynosić już od 50 złotych wzwyż. Poświęcając kilka dni na poznanie możliwości tworzenia stron word pressowych, a także opcji, w jakie został wyposażony twój szablon, możesz we własnym zakresie stworzyć responsywne strony internetowe, które będą miały profesjonalny wygląd, prawidłowo będą się wczytywać na twoich urządzeniach, a dodatkowo łatwiej będzie ci zadbać o jej odpowiednie pozycjonowanie seo. Dlaczego? Ponieważ prawidłowo wykonane strony responsywne, są oceniane znacznie lepiej niż te, które nie posiadają funkcji responsywności.

Kolejne pytanie, które trzeba sobie zadać, dotyczy możliwych konsekwencji tego, że nie będziesz miał strony responsywnej. Są one łatwe do wymienienia. To przede wszystkim zmniejszająca się liczba użytkowników, zajmowanie coraz niższych pozycji w rankingach, a także trudności z jej późniejszym dostosowaniem do wciąż zmieniających się standardów.
Dedykowane oprogramowanie - Wiseweb - Mateusz
Mateusz Nowak, Software Architect & CEO

Programista PHP oraz Java z ponad 8 letnim doświadczeniem

W swojej karierze realizował projekty dla firm w Polsce oraz za granicą. Współpracował w zakresie tworzenia systemów e-commerce dla niemieckiej firmy organizyjącej targi ogólnoświatowe, czy pracował jako solution architect tworząc aplikacje rządowe dla klienta z Wielkiej Brytanii.

Główne tematy zainteresowań to architektura aplikacji, szukanie integracji systemów 3rd party oraz budowanie niestandardowych interfejsów API.

Dziękujemy, że nas odwiedźiłeś/aś i poświęciłeś trochę swojego czasu na nasz blog ;-)
W razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z nami