Switch to English switch to english
Skontaktuj się +48 660 043 353 biuro@wiseweb.pl
lub skontaktuj się poprzez formularz na stronie

Ile kosztuje strona internetowa?

Planujesz zlecenie strony internetowej ale nie wiecie ile wyniesie Was ta inwestycja? W tym wpisie poruszymy ten temat szerzej aby wyjaśnić jak różne elementy wpływają na cenę projektowania stron www.
Ile kosztuje strona internetowa?
Ceny wykonania stron internetowych na rynku wahają się od 50 do nawet 50 000 złotych. Tak duża rozbieżność jest podyktowana kilkoma czynnikami takimi jak:
- funkcje jakie ma posiadać strona www,
- solidność wykonania projektu - powinna udowodnić, że firma wygląda na rzetelną i wiarygodną,
- oprawa graficzna,

W tym artykule omówimy czynniki jakie składają się na sprawiedliwy koszt wykonania witryny.
"Zlecę wykonanie prostej strony www dla naszej firmy, ciekawa grafika, 5 podstron, formularz kontaktowy.”
Tak wygląda najczęściej mail z prośbą o wycenę strony internetowej do firm i agencji zajmujących się projektowaniem stron. Do czynników, które decydują o budżecie jaki będzie potrzebny na realizacje projektu należy typ strony, stopień zaawansowania graficznego projektu oraz funkcjonalności jakie ma posiadać.

W gąszczu ofert jakie możemy znaleźć w Internecie, trudno wybrać tę, która zapewni zleceniodawcy swoisty kompromis – wysoką jakość wykonania oraz przystępną cenę.
Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną strony, napisz do nas:

+48 660 043 353
Typ strony www
Używając określenia strony www można powiedzieć, że nieco upraszczamy temat ale ogólnie przyjmujemy to pojęcie jako najbardziej uniwersalne i pojemne. Należy wyróżnić różnego rodzaju typy stron www takich jak: - strona „wizytówka”,

Podstawowa wersja zawiera kilka podstron z informacjami o firmie, jej produktach i usługach, dane teleadresowe (często połączone z mapką dojazdu). Do każdej modyfikacji na stronie potrzebna jest odpłatna pomoc programisty. Jak sugeruje nazwa jest to wizytówka prezentująca największe atuty firmy.

Sprawiedliwa cena za wykonanie tego typu strony to koszt około 1500 – 2500 zł w zależności od jakości jej wykonania.
Strona oparta o system CMS
W dzisiejszych czasach większość stron oparta jest o system zarządzania treścią czyli tak zwany CMS („Content Management System”). Jest to panel administracyjny, która pozwala ręcznie edytować podstrony przy pomocy narzędzi bardzo przypominających te z Worda., Takie rozwiązanie sprawia, że zarządzanie stroną jest proste oraz intuicyjne.

Cena przygotowania i wdrożenia systemu CMS powinna mieścić się w granicach 1000 do 2500 złotych w zależności od nasycenia funkcji i elementów w niej zawartych. Jeżeli wykonawca jest ekspertem w tym co robi a system zawiera wiele funkcji które często aktualizują się automatycznie (integracja z hurtownią, kursy walut) to powinniśmy liczyć się z wydatkiem rzędu 2500 zł do 8000 zł.
Sklep internetowy
W dobie rozwoju cyfryzacji wzrasta również liczba sklepów internetowych gdzie możemy dokonać zakupu bez wychodzenia z domu. Rozbudowanymi systemami CMS jest właśnie oprogramowanie obsługujące platformy handlowe. Poza standardowym podziałem na kategorie posiadają cały szereg funkcji od systemów płatności online przez integrację z Allegro czy systemy wystawiania faktur.

W zależności od możliwości jaki będzie dawał nam system koszt wykonania sklepu może wynosić od 4 000 do nawet 200 000 zł
Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną sklepu, napisz do nas:

+48 660 043 353
Portal aukcyjny, ogłoszeniowy, serwis tematyczny
Poziom zaawansowania możliwość portali jest w zasadzie nieograniczony. Mnogość funkcji jakie mogą posiadać takie serwisy pozwala na ogromne możliwości administracyjne.
Różne warianty łączenia się w całość danych rozwiązań sprawiają, że wykonanie tego typu serwisów może wynosić od 5 000 do nawet 50 000 zł.
Grafika i efekty wizualne
Ładnie wykonana grafika na stronie z pewnością wywoła u naszych użytkowników pozytywne emocje a chęć odwiedzenia schludnie wykonanej strony będzie dużo większa niż zrobionej bez wyczucia. Dlatego też ten element jest niezwykle istotny i warto o niego dobrze zadbać.

Dobry grafik jest w stanie wdrożyć praktycznie każda wizję graficzną, jednocześnie projektując świetny nowoczesny oraz użyteczny interfejs. Zakres prac graficznych to kolejny bardzo istotny element wpływający na wycenę projektu strony www. Pamiętajmy o tym jak wiele trzeba włożyć zaangażowania i kreatywności w porządnie opracowanie ciekawej szaty graficznej, która ma zachwycać oryginalnością.
Użyteczność / UX
UX czyli architektura informacji to niezwykle ważny etap jaki występuję w procesie tworzenia profesjonalnych stron internetowych.
Projektowanie UX ma na celu świadome rozplanowanie architektury stron i jej nawigacji aby była dla każdego użytkownika maksymalnie przyjazna i użyteczna. Rozumiemy przez to intuicyjność, przejrzystość oraz łatwość w obsłudze witryny.
Dedykowane oprogramowanie - Wiseweb - Mateusz
Mateusz Nowak, Software Architect & CEO

Programista PHP oraz Java z ponad 8 letnim doświadczeniem

W swojej karierze realizował projekty dla firm w Polsce oraz za granicą. Współpracował w zakresie tworzenia systemów e-commerce dla niemieckiej firmy organizyjącej targi ogólnoświatowe, czy pracował jako solution architect tworząc aplikacje rządowe dla klienta z Wielkiej Brytanii.

Główne tematy zainteresowań to architektura aplikacji, szukanie integracji systemów 3rd party oraz budowanie niestandardowych interfejsów API.

Dziękujemy, że nas odwiedźiłeś/aś i poświęciłeś trochę swojego czasu na nasz blog ;-)
W razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z nami