Switch to English switch to english
Skontaktuj się +48 660 043 353 biuro@wiseweb.pl
lub skontaktuj się poprzez formularz na stronie

Ile kosztuje sklep internetowy?

Na to pytanie szuka odpowiedzi wiele osób rozpoczynających swoją sprzedaż w Internecie. Spora liczba osób sądzi, że koszty założenia sklepu internetowego są wysokie, a co więcej należy mieć specjalistyczną wiedzę z zakresu handlu internetowego aby móc taki sklep administrować. Na szczęście nie jest to prawdą a poniżej przedstawimy dostępne rozwiązania i ich koszty.
Darmowe oprogramowanie dostępne na rynku
Mowa tu o takich rozwiązaniach takich jak Prestashop czy Magento gdzie oprogramowanie jest powszechnie dostępne i w pełni darmowe. Zaleta takiego rozwiązania są bez wątpienia koszty a w zasadzie ich brak. Do wad należą ewentualne zmiany jakie chcemy wprowadzić w tego typu rozwiązaniach. Aby móc dokonać modyfikacji musimy ciągle dokupywać gotowe moduły lub korzystać z pomocy programisty w celu dostosowania sklepu do naszych potrzeb. Darmowe oprogramowanie bardzo często nie spełnia naszych oczekiwań jakie mamy wobec sklepu internetowego. Dużym minusem jest również brak wsparcia technicznego co powoduje, że w przypadku usterki jesteśmy pozostawieni sami sobie.

Koszt od 0 do 5 000 zł
Płatne oprogramowanie dostępne na rynku
W tym przypadku mamy dużo większe pole do popisu niż w przypadku pierwszego rozwiązania. Wynika to z faktu, że tego typu oprogramowanie jest nadzorowane przez firmy je projektujące. Oznacza to, że w przypadku awarii mamy możliwość zgłoszenia zaistniałej sytuacji co przekłada się na wsparcie techniczne wykonawcy oprogramowania. Najważniejszym minusem jaki jest w tego typu rozwiązaniach to z pewnością ograniczone możliwości rozbudowy sklepu. Wszystkie modyfikacje oraz dostosowanie do indywidualnych potrzeb wiąże się z ogromnym kosztem jaki należy ponieść do firmy, która jest właścicielem oprogramowania sklepów. Kod źródłowy często jest niedostępny poza firmą co sprawia, że jesteśmy poniekąd związani z wykonawcą na dobre i na złe. Oznacza to, że nie możemy skorzystać z usług innej firmy lub freelancera w celu nawet drobnych modyfikacji.
Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną oprogramowania, napisz do nas:

+48 660 043 353
Dedykowany sklep internetowych
Trzecim rozwiązaniem dostępnym na rynku jest stworzenie sklepu internetowego od podstaw, który będzie spełniał nasze wymogi i pasował do prowadzonego przez nas biznesu. Takie rozwiązanie jest najbardziej korzystnym pod kątem użyteczności i funkcjonalności. W zasadzie można powiedzieć, że jest to sklep uszyty na miarę potrzeb a jego możliwości ogranicza tylko nasza wyobraźnia. Wadą z pewnością są koszty wykonania takiego rozwiązania które zaczynają się od około 15 000 zł i w zasadzie nie mają górnej granicy ponieważ cena jest uzależniona od modułów i wdrożeń jakie chcemy uzyskać. Nie zmienia to jednak faktu, że spory koszt wykonania jest w pełni rekompensowany przez dostosowanie funkcjonalności do własnych potrzeb oraz możliwość modyfikacji i rozbudowy w zasadzie bez ograniczeń w przyszłości.

Koszt od 15000 do 500 000 zł

Podsumowanie
Podsumowując, jeżeli myślimy na poważanie o e-handlu jako o naszym kanale sprzedaży produktów i usług to warto skorzystać z dedykowanego oprogramowanie dostosowanego do naszych potrzeb. Natomiast jeżeli chcemy nauczyć się pewnych zagadnień związanych z handlem internetowym oraz przetestować jak działa sklep internetowy na małej ilości produktów warto sięgnąć po darmowe rozwiązanie.
Dedykowane oprogramowanie - Wiseweb - Mateusz
Mateusz Nowak, Software Architect & CEO

Programista PHP oraz Java z ponad 8 letnim doświadczeniem

W swojej karierze realizował projekty dla firm w Polsce oraz za granicą. Współpracował w zakresie tworzenia systemów e-commerce dla niemieckiej firmy organizyjącej targi ogólnoświatowe, czy pracował jako solution architect tworząc aplikacje rządowe dla klienta z Wielkiej Brytanii.

Główne tematy zainteresowań to architektura aplikacji, szukanie integracji systemów 3rd party oraz budowanie niestandardowych interfejsów API.

Dziękujemy, że nas odwiedźiłeś/aś i poświęciłeś trochę swojego czasu na nasz blog ;-)
W razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z nami