Switch to English switch to english
Skontaktuj się +48 660 043 353 biuro@wiseweb.pl
lub skontaktuj się poprzez formularz na stronie

Google Mikrodane (microdata) - jak szybko poprawić jakość kodu SEO

Mikrodane są niczym innym niż słownikiem dla Google. Standaryzują oraz tworzą strukturę kodu. W dzisiejszym tipie pokażę jak w szybki sposób wykonać świetny mechanizm okruszków (breadcrumb), zadowalając tym samym klientów, ale także Google - które docenia to, lepszą indeksacją podstron.

Mechanizm okruszków jest bardzo prosty do zaimplementowania. Wystarczy zrobić prosty breadcrumb, który mniej więcej wygląda na każdej stronie tak samo:
Microdane Google
Znaczniki danych strukturalnych to system adnotacji, który możesz dodać do swojej strony. Dane strukturalne pozwalają Google i innym platformom internetowym automatycznie odczytywać dane z Twojej witryny i bezpośrednio pobierać dane produktów z Twojego pliku HTML. Schema.org to zbiór znaczników danych strukturalnych i adnotacji, które są obsługiwane i używane przez główne wyszukiwarki oraz platformy internetowe, w tym także przez Google. Więcej informacji o konfigurowaniu danych strukturalnych
Przykład użycia
Dedykowane oprogramowanie - Wiseweb - Mateusz
Mateusz Nowak, Software Architect & CEO

Programista PHP oraz Java z ponad 8 letnim doświadczeniem

W swojej karierze realizował projekty dla firm w Polsce oraz za granicą. Współpracował w zakresie tworzenia systemów e-commerce dla niemieckiej firmy organizyjącej targi ogólnoświatowe, czy pracował jako solution architect tworząc aplikacje rządowe dla klienta z Wielkiej Brytanii.

Główne tematy zainteresowań to architektura aplikacji, szukanie integracji systemów 3rd party oraz budowanie niestandardowych interfejsów API.

Dziękujemy, że nas odwiedźiłeś/aś i poświęciłeś trochę swojego czasu na nasz blog ;-)
W razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z nami