Switch to English switch to english
Skontaktuj się +48 660 043 353 biuro@wiseweb.pl
lub skontaktuj się poprzez formularz na stronie

Co to jest system CMS i do czego on służy?

Skrót system CMS to z angielskiego Content Management System czyli System Zarządzania Treścią.

Jest to strona internetowa, która posiada panel administracyjny pozwalający na samodzielne administrowanie i zarządzanie elementami w niej zawartymi.

Dzięki temu rozwiązaniu możemy modyfikować treści bez znajomości kodu w jakim napisana jest strona www. Nie będziemy w przyszłości również potrzebowali usług programistycznych do zarządzania stroną, pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze.
Możliwości systemu CMS
Strona www oparta na systemie CMS daje możliwość szybkiej edycji treści bez posiadania zaawansowanej wiedzy informatycznej. Rozbudowany system CMS to między innymi takie możliwości jak: dodawanie, modyfikowanie oraz usuwanie tekstów, tabel, grafik, zdjęć, filmów, a nawet całych podstron i działów.

Omawiając funkcje jakie oferuje system CMS warto wspomnieć o takich dodatkach jak galerie zdjęć, forum dyskusyjne, system rezerwacji, rozbudowane statystyki czy inne tego typu.

CMS - Co to jest system zarzadzania treścią
Zalety systemów zarządzania treścią
Największą zaletą jest bez wątpienia brak opłat za modyfikowanie witryn internetowych, które w taki system są wyposażone. Oszczędność czasu to również doskonały argument przekonujący do skorzystania z systemu CMS. To właśnie dzięki temu rozwiązaniu nie musimy zwracać się do firmy informatycznej, podpisywać umowy, uzgadniać szczegółów w kwestii modyfikacji.

Wszystkie zmiany możemy dokonać za pomocą kilku kliknięć.
Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną oprogramowania, napisz do nas:

+48 660 043 353
Systemy dzielą się na systemy o otwartym i zamkniętym kodzie.

Systemy dedykowane o zamkniętym kodzie źródłowym są tworzone i rozwijane dla potrzeb danego użytkownika. Kod takiego systemu CMS jest znany tylko klientom firmy, która z takiego rozwiązania korzysta. Mała liczba użytkowników powoduje małą liczbę dodatków jakie można znaleźć do tego oprogramowania.
Zaleta tego rozwiązania jest bez wątpienia bezpieczeństwo. Wynika to z tego, że kod jest znany tylko wąskiemu gronu klientów. W związku z tym nie potrzeba częstych aktualizacji oprogramowania.

Systemy o otwartym kodzie są ogólnodostępne i darmowe. Przykładem są Joomola, Wordpress.
Tworzymy systemy zarządznia treścią - skontaktuj się
W celu poznania szczegółów prosimy o kontakt przez formularz formularz kontaktowy lub mailowo: biuro@wiseweb.pl.
Dedykowane oprogramowanie - Wiseweb - Mateusz
Mateusz Nowak, Software Architect & CEO

Programista PHP oraz Java z ponad 8 letnim doświadczeniem

W swojej karierze realizował projekty dla firm w Polsce oraz za granicą. Współpracował w zakresie tworzenia systemów e-commerce dla niemieckiej firmy organizyjącej targi ogólnoświatowe, czy pracował jako solution architect tworząc aplikacje rządowe dla klienta z Wielkiej Brytanii.

Główne tematy zainteresowań to architektura aplikacji, szukanie integracji systemów 3rd party oraz budowanie niestandardowych interfejsów API.

Dziękujemy, że nas odwiedźiłeś/aś i poświęciłeś trochę swojego czasu na nasz blog ;-)
W razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z nami