x Contact us ask us for an offer
Thank you for your message. We will contact you as soon as we understand your needs!
 • Witaj Hello!
 • Masz pytania? Any questions?
 • Skontaktuj się contact us
  we can help you with your business!
Blog
 • 29
  Dec
  Author: admin December 29, 2016 12:30
  System zarządzania produkcją MES

  Jak poprawić wydajność produkcji?

  Od czego zależy sukces przedsiębiorstwa? Przede wszystkim od umiejętnego zarządzania produkcją, którą się zajmuje. W obecnej erze automatyzacji i robotyzacji, większość czynności produkcyjnych wykonują urządzenia, których praca jest nadzorowana przez człowieka. Często to, co na pierwszy rzut oka wydaje się funkcjonować bezbłędnie, w rzeczywistości posiada pewne niedoskonałości, widoczne wyłącznie pod dużym powiększeniem. Mogą to być różnego rodzaju mikro przestoje, opóźnienia, zawieszenia lub inne usterki, które w skali kilku, kilkunastu lub kilkudziesięciu godzin, mogą obniżać efektywność produkcji o kilka lub nawet kilkanaście procent. Jak można takich przypadków uniknąć? Najlepszym rozwiązaniem jest system zarządzania produkcją MES.

  Co to takiego system zarządzania produkcją MES?

  Jest to nowoczesny system komputerowy, stworzony z myślą o wszystkich firmach branży produkcyjnej, chcących w jeszcze lepszy sposób zapanować nad wydajnością i efektywnością produkcji, poprawiając wybrane procesy. Aby dowiedzieć się tego, które elementy wymagają modernizacji, konieczne jest dokładne analizowanie całego procesu produkcji. Za to zadanie odpowiada właśnie system zarządzania produkcją MES, zintegrowany z urządzeniami. Obsługa programu możliwa jest za pomocą komputerów i urządzeń przenośnych. Dla zapewnienia czytelności i funkcjonalności, program został wyposażony w łatwy w obsłudze interfejs graficzny, zapewniający szybki dostęp do wszystkich informacji o produkcji, w tym również dający możliwość generowania raportów. Dane w programie są przedstawiane w czasie rzeczywistym, dzięki czemu na bieżąco można kontrolować produkcję, jak również porównywać aktualne wyniki z tymi, które zostały zapisane w archiwum.

  Jakie korzyści daje system zarządzania produkcją MES?

  Są to przede wszystkim korzyści finansowe, związane z ograniczeniem czasu przestojów do niezbędnego minimum. Praca systemu MES, pozwala z dużym wyprzedzeniem i precyzją zaplanować ewentualne przerwy konserwacyjne. System zarządzania produkcją MES daje nam również pełną informację o tym, jak produkcja przebiega. Na tej podstawie można podejmować pełniejsze decyzje, na przykład o przyjmowaniu kolejnych zleceń z wyznaczonym terminem realizacji. Zarządzanie produkcją z jej wizualizacją, to również łatwiejsze zrozumienie zachodzących procesów. To z kolei ważna rzecz dla nowo zatrudnionych pracowników. System zarządzania produkcją MES pomaga im się wdrożyć w funkcjonowanie firmy, ułatwia zrozumienie jej działania, a także daje pełniejszy obraz tego, jak krok po kroku, odbywa się produkcja. Wielotorowe działanie systemu MES sprawia, że niewykorzystane moce przerobowe mogą być rozdysponowane do innych celów – na przykład do zleceń oczekujących w kolejce. Korzyści z użytkowania systemu MES pojawiają się w bardzo szybkim czasie od jego wdrożenia, a zysk z inwestycji następuje szybciej, niż można by się spodziewać. Do jakich firm zalecane jest wdrożenie systemu? Do wszystkich z branży produkcji, bez względu na wielkość i zapotrzebowanie. Możliwość adaptacji systemu do każdego przedsiębiorstwa sprawia, że będzie on działać zgodnie z oczekiwaniami inwestorów.

  Serdecznie zachęcamy do kontaktu w sprawie Państwa strony poprzez formularz formularz kontaktowy, telefonicznie: +48 660 043 353 lub poprzez adres e-mail: biuro@wiseweb.pl.