x Contact us ask us for an offer
Thank you for your message. We will contact you as soon as we understand your needs!
 • Witaj Hello!
 • Masz pytania? Any questions?
 • Skontaktuj się contact us
  we can help you with your business!
Blog
 • 29
  Dec
  Author: admin December 29, 2016 12:19
  Ile kosztuje strona internetowa?

  Planujecie zlecenie strony internetowej ale nie wiecie ile wyniesie Was ta inwestycja? W tym wpisie poruszymy ten temat szerzej aby wyjaśnić jak różne elementy wpływają na cenę projektowania stron www.

  Ile kosztuje strona internetowa?

  Ceny wykonania stron internetowych na rynku wahają się od 50 do nawet 50 000 złotych. Tak duża rozbieżność jest podyktowana kilkoma czynnikami takimi jak:
  - funkcje jakie ma posiadać strona www,
  - solidność wykonania projektu,
  - oprawa graficzna,

  W tym artykule omówimy czynniki jakie składają się na sprawiedliwy koszt wykonania witryny.  Zlecę wykonanie prostej strony www dla naszej firmy, ciekawa grafika, 5 podstron, formularz kontaktowy.”
  Tak wygląda najczęściej mail z prośbą o wycenę strony internetowej do firm i agencji zajmujących się projektowaniem stron. Do czynników, które decydują o budżecie jaki będzie potrzebny na realizacje projektu należy typ strony, stopień zaawansowania graficznego projektu oraz funkcjonalności jakie ma posiadać.
  W gąszczu ofert jakie możemy znaleźć w Internecie, trudno wybrać tę, która zapewni zleceniodawcy swoisty kompromis – wysoką jakość wykonania oraz przystępną cenę.

  Typ strony www
  Używając określenia strony www można powiedzieć, że nieco upraszczamy temat ale ogólnie przyjmujemy to pojęcie jako najbardziej uniwersalne i pojemne. Należy wyróżnić różnego rodzaju typy stron www takich jak:
  - strona „wizytówka”,
  Podstawowa wersja zawiera kilka podstron z informacjami o firmie, jej produktach i usługach, dane teleadresowe (często połączone z mapką dojazdu). Do każdej modyfikacji na stronie potrzebna jest odpłatna pomoc programisty. Jak sugeruje nazwa jest to wizytówka prezentująca największe atuty firmy.
  Sprawiedliwa cena za wykonanie tego typu strony to koszt około 500 – 1000 zł w zależności od jakości jej wykonania.
  - strona oparta o system CMS
  W dzisiejszych czasach większość stron oparta jest o system zarządzania treścią czyli tak zwany CMS („Content Management System”). Jest to panel administracyjny, która pozwala ręcznie edytować podstrony przy pomocy narzędzi bardzo przypominających te z Worda., Takie rozwiązanie sprawia, że zarządzanie stroną jest proste oraz intuicyjne.
  Cena przygotowania i wdrożenia systemu CMS powinna mieścić się w granicach 1000 do 2500 złotych w zależności od nasycenia funkcji i elementów w niej zawartych. Jeżeli wykonawca jest ekspertem w tym co robi a system zawiera wiele funkcji które często aktualizują się automatycznie (integracja z hurtownią, kursy walut) to powinniśmy liczyć się z wydatkiem rzędu 2500 zł do 8000 zł.
  - sklep internetowy,
  W dobie rozwoju cyfryzacji wzrasta również liczba sklepów internetowych gdzie możemy dokonać zakupu bez wychodzenia z domu. Rozbudowanymi systemami CMS jest właśnie oprogramowanie obsługujące platformy handlowe. Poza standardowym podziałem na kategorie posiadają cały szereg funkcji od systemów płatności online przez integrację z Allegro czy systemy wystawiania faktur. W zależności od możliwości jaki będzie dawał nam system koszt wykonania sklepu może wynosić od 4 000 do nawet 30 000 zł
  - portal aukcyjny, ogłoszeniowy, serwis tematyczny
  Poziom zaawansowania możliwość portali jest w zasadzie nieograniczony. Mnogość funkcji jakie mogą posiadać takie serwisy pozwala na ogromne możliwości administracyjne. Różne warianty łączenia się w całość danych rozwiązań sprawiają, że wykonanie tego typu serwisów może wynosić od 5 000 do nawet 50 000 zł.  Grafika i efekty wizualne
  Ładnie wykonana grafika na stronie z pewnością wywoła u naszych użytkowników pozytywne emocje a chęć odwiedzenia schludnie wykonanej strony będzie dużo większa niż zrobionej bez wyczucia. Dlatego też ten element jest niezwykle istotny i warto o niego dobrze zadbać. Dobry grafik jest w stanie wdrożyć praktycznie każda wizję graficzną. Zakres prac graficznych to kolejny bardzo istotny element wpływający na wycenę projektu strony www. To od stopnia zaawansowania graficznego naszego projektu mocno zależeć będzie koszt wykonania projektu. Pamiętajmy o tym jak wiele trzeba włożyć zaangażowania i kreatywności w porządnie opracowanie ciekawej szaty graficznej, która ma zachwycać oryginalnością.

  Użyteczność
  UX czyli architektura informacji to niezwykle ważny etap jaki występuję w procesie tworzenia profesjonalnych stron internetowych. Projektowanie UX ma na celu świadome rozplanowanie architektury stron i jej nawigacji aby była dla każdego użytkownika maksymalnie przyjazna i użyteczna. Rozumiemy przez to intuicyjność, przejrzystość oraz łatwość w obsłudze witryny.

  Funkcjonalności
  W tym miejscu określamy jak ma wyglądać złożoność funkcji i modułów jakie ma zawierać projekt. W zależności od stopnia zaawansowania projektu cena będzie również zmieniała się stosownie do zaawansowania funkcjonalności. Jeżeli pragniemy aby na naszej stronie znalazły się dedykowane rozwiązania oraz indywidualne moduły niestety cena będzie dużo wyższa ponieważ jest to oferta przekraczająca standardy.
  Podsumowując cena strony internetowej to pytanie na które nie da się w prosty sposób odpowiedzieć. Zależy bowiem od wielu czynników które zostały szczegółowo omówione w tym artykule.

  Serdecznie zachęcamy do kontaktu w sprawie Państwa strony poprzez formularz formularz kontaktowy, telefonicznie: +48 660 043 353 lub poprzez adres e-mail: biuro@wiseweb.pl.