x Contact us ask us for an offer
Thank you for your message. We will contact you as soon as we understand your needs!
 • Witaj Hello!
 • Masz pytania? Any questions?
 • Skontaktuj się contact us
  we can help you with your business!
Blog
 • 29
  Dec
  Author: admin December 29, 2016 12:20
  Ile kosztuje sklep internetowy?

  Ile kosztuje sklep internetowy?

  Na to pytanie szuka odpowiedzi wiele osób rozpoczynających swoją sprzedaż w Internecie. Spora liczba osób sądzi, że koszty założenia sklepu internetowego są wysokie, a co więcej należy mieć specjalistyczną wiedzę z zakresu handlu internetowego aby móc taki sklep administrować. Na szczęście nie jest to prawdą a poniżej przedstawimy dostępne rozwiązania i ich koszty.  Darmowe oprogramowanie dostępne na rynku

  Mowa tu o takich rozwiązaniach takich jak Prestashop czy Magento gdzie oprogramowanie jest powszechnie dostępne i w pełni darmowe. Zaleta takiego rozwiązania są bez wątpienia koszty a w zasadzie ich brak. Do wad należą ewentualne zmiany jakie chcemy wprowadzić w tego typu rozwiązaniach. Aby móc dokonać modyfikacji musimy ciągle dokupywać gotowe moduły lub korzystać z pomocy programisty w celu dostosowania sklepu do naszych potrzeb. Darmowe oprogramowanie bardzo często nie spełnia naszych oczekiwań jakie mamy wobec sklepu internetowego. Dużym minusem jest również brak wsparcia technicznego co powoduje, że w przypadku usterki jesteśmy pozostawieni sami sobie.

  Koszt od 0 do 5 000 zł

  Płatne oprogramowanie dostępne na rynku

  W tym przypadku mamy dużo większe pole do popisu niż w przypadku pierwszego rozwiązania. Wynika to z faktu, że tego typu oprogramowanie jest nadzorowane przez firmy je projektujące. Oznacza to, że w przypadku awarii mamy możliwość zgłoszenia zaistniałej sytuacji co przekłada się na wsparcie techniczne wykonawcy oprogramowania. Najważniejszym minusem jaki jest w tego typu rozwiązaniach to z pewnością ograniczone możliwości rozbudowy sklepu. Wszystkie modyfikacje oraz dostosowanie do indywidualnych potrzeb wiąże się z ogromnym kosztem jaki należy ponieść do firmy, która jest właścicielem oprogramowania sklepów. Kod źródłowy często jest niedostępny poza firmą co sprawia, że jesteśmy poniekąd związani z wykonawcą na dobre i na złe. Oznacza to, że nie możemy skorzystać z usług innej firmy lub freelancera w celu nawet drobnych modyfikacji.

  Koszt od 3 000 do 15 000 zł

  Dedykowany sklep internetowych

  Trzecim rozwiązaniem dostępnym na rynku jest stworzenie sklepu internetowego od podstaw, który będzie spełniał nasze wymogi i pasował do prowadzonego przez nas biznesu. Takie rozwiązanie jest najbardziej korzystnym pod kątem użyteczności i funkcjonalności. W zasadzie można powiedzieć, że jest to sklep uszyty na miarę potrzeb a jego możliwości ogranicza tylko nasza wyobraźnia. Wadą z pewnością są koszty wykonania takiego rozwiązania które zaczynają się od około 15 000 zł i w zasadzie nie mają górnej granicy ponieważ cena jest uzależniona od modułów i wdrożeń jakie chcemy uzyskać. Nie zmienia to jednak faktu, że spory koszt wykonania jest w pełni rekompensowany przez dostosowanie funkcjonalności do własnych potrzeb oraz możliwość modyfikacji i rozbudowy w zasadzie bez ograniczeń w przyszłości.

  Koszt od 15000 do 500 000 zł  Podsumowując, jeżeli myślimy na poważanie o e-handlu jako o naszym kanale sprzedaży produktów i usług to warto skorzystać z dedykowanego oprogramowanie dostosowanego do naszych potrzeb. Natomiast jeżeli chcemy nauczyć się pewnych zagadnień związanych z handlem internetowym oraz przetestować jak działa sklep internetowy na małej ilości produktów warto sięgnąć po darmowe rozwiązanie.

  Serdecznie zachęcamy do kontaktu w sprawie Państwa strony poprzez formularz formularz kontaktowy, telefonicznie: +48 660 043 353 lub poprzez adres e-mail: biuro@wiseweb.pl.