x Contact us ask us for an offer
Thank you for your message. We will contact you as soon as we understand your needs!
 • Witaj Hello!
 • Masz pytania? Any questions?
 • Skontaktuj się contact us
  we can help you with your business!
Blog
 • 29
  Dec
  Author: admin December 29, 2016 12:28
  Ile kosztuje domena internetowa?

  W dzisiejszych czasach posiadanie strony a co za tym idzie również i domeny internetowej to wymóg konieczny dla każdej firmy. Nasi rodacy z roku na rok coraz częściej szukają informacji w sieci. Równie dynamiczny wzrost dotyczy branży e-commerce gdzie coraz więcej osób dokonuje zakupów nie wychodząc z domu. Te argumenty to tylko cześć całości jaka przemawia za posiadaniem swojego adresu w Internecie.

  Domena lub inaczej adres DNS jest wykorzystywany do nazywania urządzeń takich jak serwer w Internecie. Po jej wykupieniu i podpięciu będzie znajdowała się pod nią strona www. Domena może zostać również wykorzystana jako adres poczty firmowej np. biuro@wiseweb.pl. W związku z rozwojem Internetu a co za tym idzie zwiększeniem się ilości dostępnych stron pojawiło się na rynku wiele rozszerzeń domen. Wyróżniamy domeny globalne z końcówkami .com, .net czy .org), europejskie (.eu) oraz polskie (.pl, .com.pl, .net.pl, info.pl i wiele innych.

  Rejestracją domen w naszym kraju zajmuje się około 200 firm dlatego też wybór nie należy do najłatwiejszych. Przed dokonaniem wyboru warto zasięgnąć informacji od firmy, która wykonuje dla nas stronę www oraz poczytać opinii w sieci.

  Zakup domeny na rynku wtórnym

  Coraz częściej zdarza się, że wymarzona domena jest już zajęta. Co wtedy? Warto sprawdzić czy pod danym adresem internetowym widnieje jakiś serwis. Jeżeli nie widnieje lub strona na którą trafiliśmy jest zaniedbana warto zapytać właściciela czy może jest zainteresowany sprzedażą. Ceny zakupu na rynku wtórnym mogą być znacznej wielkości a czym świadczą poniższe transakcje jakie zostały zrealizowane na naszym rynku.

  opony.pl – cena 960 tys. zł (2010 rok)
  urlopy.pl – 400 tys. zł (2008 rok)
  kino.pl – 150 tys. zł (2009 rok)
  samochod.pl – 146 tys. zł (2010 rok)

  Dobra domena – jaka?

  Dobra domena to przede wszystkim krótka i łatwa do zapamiętania nazwa, która będzie utożsamiana z czasem z naszą firmą. Nowa domena powinna przyciągnąć użytkowników, którzy poszukują danych słów kluczowych w wyszukiwarkach.

  Najważniejszą rolę jaką ma spełniać domena to budowanie prestiżu i pozytywnych skojarzeń z marką/firmą jaką reprezentuje. W związku z tym tak bardzo ważny jest wybór właściwej domeny gdzie będzie znajdowała się nasza strona www.

  Serdecznie zachęcamy do kontaktu w sprawie Państwa strony poprzez formularz formularz kontaktowy, telefonicznie: +48 660 043 353 lub poprzez adres e-mail: biuro@wiseweb.pl.