x Contact us ask us for an offer
Thank you for your message. We will contact you as soon as we understand your needs!
 • Witaj Hello!
 • Masz pytania? Any questions?
 • Skontaktuj się contact us
  we can help you with your business!
Blog
 • 29
  Dec
  Author: admin December 29, 2016 12:32
  Co to jest system CMS i do czego on służy?

  Skrót system CMS to z angielskiego Content Management System czyli System Zarządzania Treścią. Jest to strona internetowa, która posiada panel administracyjny pozwalający na samodzielne administrowanie i zarządzanie elementami w niej zawartymi. Dzięki temu rozwiązaniu możemy modyfikować treści bez znajomości kodu w jakim napisana jest strona www.

  Możliwości systemu CMS  Strona www oparta na systemie CMS daje możliwość szybkiej edycji treści bez posiadania zaawansowanej wiedzy informatycznej. Rozbudowany system CMS to między innymi takie możliwości jak: dodawanie, modyfikowanie oraz usuwanie tekstów, tabel, grafik, zdjęć, filmów, a nawet całych podstron i działów. Szybko, sprawnie oraz intuicyjnie można zmieniać wiele elementów co sprawia, że korzystanie jest przyjemne i łatwe.
  Wzbogacone funkcje edycji tekstów dają ogromne możliwości niemalże jak popularne edytory typu Word. Możemy używać formatowania treści zmieniając takie rzeczy jak pogrubianie, podkreślanie czy wstawianie odnośnika.
  Omawiając funkcje jakie oferuje system CMS warto wspomnieć o takich dodatkach jak galerie zdjęć, forum dyskusyjne, system rezerwacji, rozbudowane statystyki czy inne tego typu.  Zalety systemów zarządzania treścią

  Największą zaletą jest bez wątpienia brak opłat za modyfikowanie witryn internetowych, które w taki system są wyposażone. Oszczędność czasu to również doskonały argument przekonujący do skorzystania z systemu CMS. To właśnie dzięki temu rozwiązaniu nie musimy zwracać się do firmy informatycznej, podpisywać umowy, uzgadniać szczegółów w kwestii modyfikacji. Wszystkie zmiany możemy dokonać za pomocą kilku kliknięć.
  Systemy CMS dzielą się na dwie grupy: płatne oraz darmowe rozwiązania. Systemy o tak zwanym otwartym kodzie źródłowym są prawie zawsze za darmo. Dzięki temu używa ich mnóstwo osób przez co tworzą one ogromne ilości, szablonów i dodatków. Powszechny dostęp do kodu powoduje, że internauci szybko wychwytują błędy bezpieczeństwa w kodzie co często skutkuje włamaniem na stronę. Aby tego uniknąć należy na bieżąco aktualizować oprogramowanie, które jest przed takimi zdarzeniami uaktualniane.

  Systemy dedykowane o zamkniętym kodzie źródłowym są tworzone i rozwijane dla potrzeb danego użytkownika. Kod takiego systemu CMS jest znany tylko klientom firmy, która z takiego rozwiązania korzysta. Mała liczba użytkowników powoduje małą liczbę dodatków jakie można znaleźć do tego oprogramowania. Zaleta tego rozwiązania jest bez wątpienia bezpieczeństwo. Wynika to z tego, że kod jest znany tylko wąskiemu gronu klientów. W związku z tym nie potrzeba częstych aktualizacji oprogramowania.  Serdecznie zapraszamy do testowania naszego systemu CMS! W celu poznania szczegółów prosimy o kontakt przez formularz formularz kontaktowy, telefonicznie: +48 660 043 353 mailowo: biuro@wiseweb.pl.